Zalany telefon komórkowy

Telefony komórkowe w dzisiejszych czasach ulegają głównie uszkodzeniu z powodu pęknięcia ekranu bądź z powodu zalania. Jak sobie radzić z uszkodzeniem przez wodę? Gdzie zanieść zepsuty telefon? Czy jest dla niego jeszcze jakakolwiek nadzieja? Takie pytania zadaje sobie każdy, kto musi zmagać się z zalanym urządzeniem.

Co w przypadku zalania?

Jeśli dojdzie do zalania telefonu to mamy szansę go uratować. Oczywiście nie będzie to ani łatwe, ani w większości przypadków tanie. Mamy jednak szansę na to, aby urządzenie doprowadzić z powrotem do stanu używalności. W takim razie ile kosztuje naprawa zalanego telefonu? Serwisy, które zajmują się naprawą telefonów komórkowych na pewno zawołają sporą kwotę. Do suszenia telefonu w takim miejscu wykorzystywana jest specjalna wanienka, która ultradźwiękami osusza sprzęt. Oprócz tego może pojawić się konieczność wymiany któregoś z elementów, na przykład głośnika, czy mikrofonu. To również doprowadzi do tego, że koszt wzrośnie.

Jak naprawić zalany telefon na własną rękę?

Jeśli mamy choć trochę umiejętności, a przede wszystkim odwagi, to możemy zdecydować się na naprawę samemu. Najpopularniejszym sposobem jest wrzucenie zalanego urządzenia do białego ryżu. Kupmy kilka kilo ryżu, wsypmy do jakiegoś pojemnika, bądź miski i umieśćmy w ryżu zalany telefon. Przysypmy go ryżem i zapomnijmy o sprzęcie na kilka dni. Ryż wyciąga wilgoć więc jest spora szansa, że sprzęt ponownie będzie działać. Tak robi się również w przypadku innych urządzeń elektronicznych. Usługi serwisowe telefonów.