Kupujemy kurtkę snowboardową.

Kurtka w trakcie jazdy na snowboardzie odpowiada za wiele ważnych funkcji, między innymi odprowadza wilgoć oraz zabezpiecza naszą skórę przed deszczem, śniegiem czy porywistym wiatrem.
Odzież snowboardowa koniecznie musi zapewniać pełną swobodę ruchu, a wybór konkretnego modelu musi być dobrze przemyślany, a więc jaką kurtkę snowboardową kupić?

Firmy odzieży sportowej używają coraz bardziej innowacyjnych materiałów do produkcji odzieży dla snowboardzistów. Wspomnieć należy tu przede wszystkim o membranach, które można podzielić na mikroporowate i hydrofilowe. Membrana skutecznie chroni nas przed wiatrem, deszczem i chłodem, a także odprowadza parę wodną z naszego ciała na zewnątrz.

Akcesoria i dodatki do kurtek.

W kurtkach do snowboardu kaptur nie jest obowiązkowy, jednak warto by model kurtki go posiadał, a jeszcze najlepiej z możliwością odpinania.
Kupując kurtkę do snowboardu, zwróćmy uwagę na ściągacze, w rękach oraz na torsie, zabezpieczają przed dostawaniem się śniegu pod tkaninę naszej kurtki, a także na ochraniacz na brodę oraz wywietrzniki znajdujące się pod pachami.

Rozmiar kurtki też ma znaczenie.

Wiele osób bagatelizuje kwestię rozmiaru kurtki snowboardowej, a to duży błąd.
Zbyt duża kurtka będzie znacznie utrudniała ruchy w trakcie jazdy na desce, zbyt ciasna powodować będzie otarcia, a nawet odparzenia.
Kupując ubranie za pośrednictwem sklepu internetowego, należy szczególnie precyzyjnie wymierzyć swoje obwody np. klatki piersiowej, długość rękawa, całkowitą długość kurtki itd, a następnie porównać je z tabelą rozmiarów umieszczoną na stronie.

Dobrze dobrana kurtka, posłuży na stoku kilka sezonów, a to przecież najważniejsze.

Kurtki nie tylko dla dziecka.