Parkiet drewniany – wady i zalety

Wybierając podłogę do mieszkania należy kierować się nie tylko estetycznym wyglądem, ale przede wszystkim praktycznością i bezpieczeństwem. Jednymi z najpopularniejszych rozwiązań są parkiety Poznań. Czy warto się na nie zdecydować? Jakie są wady i zalety parkietu drewnianego w mieszkaniu?

Parkiet drewniany – zalety

Parkiet jest przede wszystkim ceniony za swój wygląd. Będzie on pasował do wielu wnętrz, dzięki swojej uniwersalności. Wygląda bardzo naturalnie i daje nam wrażenie kontaktu z naturą we własnym mieszkaniu. Oprócz tego, jego struktura i barwa jest naprawdę niepowtarzalna. Warto też zwrócić uwagę na to, że drewno jest bardzo miłe i ciepłe w dotyku, a więc chodzenie po takiej podłodze na boso będzie czystą przyjemnością. Poza tym, działa ono jako izolator termiczny. Warto zdecydować się na parkiet drewniany jeśli zależy nam na trwałości. Ważne jest to, że z łatwością możemy go odnawiać i lakierować w przypadku jakichkolwiek uszkodzeń. Poza tym, taka podłoga nie przyciąga do siebie kurzu, a więc będzie to rozwiązanie bezpieczne dla każdego alergika.

Parkiet drewniany – wady

Największą wadą tego rozwiązania jest fakt, że o parkiet drewniany trzeba dbać. Te czynności wymagają sporego doświadczenia i mogą okazać się być całkiem czasochłonne. Problem mogą mieć także osoby, które marzą o ogrzewaniu podłogowym. Większość drewna nie lubi się z tego rodzaju technologiami. Oczywiście są wyjątki, a więc zawsze przed zakupem parkietu powinniśmy sprawdzić jego specyfikacje na opakowaniu lub poprosić o radę sprzedawcę w sklepie. Co więcej, drewno jest wrażliwe na uszkodzenia. Na szczęście w bardzo łatwy sposób możemy je naprawić. Warto też pamiętać o tym, że takie rozwiązanie nie należy do najtańszych. Sporo zapłacimy nie tylko za sam materiał, ale też za montaż parkietu. Sporo może nas kosztować również jego renowacja w przyszłości. Niemniej jednak, jest to cena, którą warto zapłacić, bo są to materiały bardzo dobrej jakości, które posłużą nam na lata.