Filmy w Internecie dla każdego

Chyba każdy z nas co najmniej raz w życiu widział śmieszny film na przykład z psami czy kotami w roli głównej. Wiele osób poprzez urządzenia mobilne ogląda również teledyski, filmy instruktażowe czy materiały wideo odpowiadające ich zainteresowaniom. Najpopularniejszym serwisem umożliwiającym tego typu aktywność w sieci jest YouTube. Aby jednak korzystać w pełni z tego portalu trzeba założyć konto. Jeżeli jeszcze go nie masz, przeczytaj co daje konto na YouTube i sam sprawdź jak wiele możesz zyskać.

Przydatne funkcje

Założenie konta na YouTube jest banalnie proste, zajmuje zaledwie chwilę a daje dostęp do wielu interesujących funkcji. Jako zalogowani użytkownicy mamy możliwość przesyłania i publikowania filmów zatem stajemy się twórcami, możemy rozwijać własny kanał i dzielić się z innymi ludźmi tym, co kochamy i wszystkim, co nas interesuje. Karierę na YouTube zaczyna wielu muzyków, wokalistów lub młodych artystów. Dzięki portalowi ich twórczość nie jest już anonimowa, mają swoich fanów i mogą się rozwijać lub zostać zauważeni przez wytwórnie muzyczne. YouTube daje ogromne możliwości wszystkim, którzy coś tworzą i chcieliby podzielić się tym ze światem. To jednak nie wszystko bowiem z YouTube możemy korzystać także jako widzowie – posiadając konto, możemy być bardziej aktywni niż tylko oglądając filmy. Możemy pisać komentarze, wchodzić w interakcje z innymi użytkownikami, subskrybować kanały, które nas interesują lub wyszukiwać filmy odpowiadające naszym potrzebom i zainteresowaniom. Algorytm portalu będzie nam również sam proponował filmy i kanały, które mogą nas zainteresować a więc dzięki takiej selekcji możemy dotrzeć do treści, o których istnieniu sami pewnie byśmy nie wiedzieli.

Ciekawe kampanie reklamowe

YouTube to miejsce głównie dla twórców muzyki, piosenek lub śmiesznych filmików. Oczywiście to prawda ale w ostatnich latach na portalu pojawiają się także konta znanych firm lub rozpoznawalnych marek. Obecność w serwisie to część internet owych kampanii reklamowych. W wielu z nich występują celebryci lub popularni influencerzy znani szczególnie wśród młodzieży. Tego typu filmy zwiększają zainteresowanie, są chętnie udostępniane i oglądane w szerszym gronie. Efekt może być zaskakująco pozytywny bo dzięki temu reklama zaczyna niejako żyć własnym życiem i jest o niej głośno. Wrzucanie filmików mających na celu reklamę lub płatną promocję jest więc ważnym i coraz częściej wykorzystywanym elementem strategii reklamowych, których celem jest zdobycie uznania dzieci i młodzieży.