Jak dbać o sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy to popularny sposób przedłużania i zagęszczania rzęs naturalnych. Ich zaletą jest to, że można dostosować efekt do własnych oczekiwań, a różne metody nakładania włosków sprawiają, że jest to zabieg stosunkowo szybki, skuteczny i bezpieczny. Jednak to odpowiednia pielęgnacja sztucznych rzęs po zabiegu wpływa na to, jak długo utrzymają się idealne efekty.

Jak pielęgnować sztuczne rzęsy?

W pielęgnacji sztucznych rzęs wyjątkowo ważne jest ich czyszczenie: należy unikać mocnego pocierania oraz stosowania silnych środków do demakijażu. Aby rzęsy trzymały się dłużej należy zrezygnować z korzystania z basenu i sauny – zarówno duża wilgoć, jak i moczenie w wodzie, może powodować szybsze odklejanie się rzęs. W okolicy aplikacji sztucznych rzęs nie należy używać substancji tłustych (m.in. preparatów do demakijażu, mleczek, kremów, fluidów czy olejków do pielęgnacji skóry). Delikatnie nakładaj makijaż w okolicy oczu, zrezygnuj również ze stosowania pewnych kosmetyków (np. nieodpowiednich tuszy). Większe pogrubienie i podkręcenie rzęs oraz uzyskanie innego koloru (np. granatowego) możesz uzyskać poprzez zastosowanie specjalnych tuszów, które dedykowane są sztucznym rzęsom.

Jakie rzęsy wybrać?

W wielu drogeriach można znaleźć całe paski z rzęsami lub kępki z kilkoma włoskami, które służą do osobistego aplikowania w domu. To rozwiązanie – choć krótkotrwałe – sprawdzi się w przypadku nagłego wyjścia na imprezę u osób, które posiadają pewne zdolności manualne. Zdecydowanie lepszy i bardziej trwały efekt uzyskamy korzystając z pomocy wykwalifikowanej stylistki rzęs. Taka osoba pomoże również dobrać optymalną dla nas długość, grubość i gęstość brwi w zależności od preferowanych efektów. Pamiętać należy, że niektóre makijaże powinny być bardziej naturalne (rzęsy codzienne), inne zaś nieco sceniczne (stylizacje imprezowe i ślub ne, których celem jest dobra prezencja także na zdjęciach i filmach). Stylistka z doświadczeniem z pewnością pomoże nam wybrać idealną metodę przedłużania rzęs, która spełni wszystkie nasze oczekiwania.