Odkryj swoje pasje – scrapbooking

Pomysł na życiową pasję a jednocześnie dochodową działalność nie jest łatwym pomysłem. Dla niektórych znalezienie swojej życiowej drogi nie jest równoznaczne ze znalezieniem pasji i odwrotnie – pasja często mija się z zaplanowaną drogą życiową. Nie zawsze ukończone studia oraz inne, specjalistyczne kursy zdołają nas wkręcić na tyle, by móc ze spokojnym sercem powiedzieć, że to jest to, co kochamy. Poszukiwania tej jednej, jedynej pasji, która nas uspokaja i napędza do działania są trudne, aczkolwiek nie niemożliwe. Dzisiaj opowiem o scrapbookingu – czyli zabawie z papierem w roli głównej.

Scrapbooking jak mówią encyklopedie to sztuka artystyczna, która polega na ręcznym tworzeniu i dekorowaniu albumów ze zdjęciami i tworzenie pamiątek rodzinnych które w przyszłości można z przyjemnością oglądać. W dzisiejszych czasach scrapbooking przybrał nieco inną formę – wykonywane albumy nie zdobią tylko rodzinnych półek, ale osoby zaznajomione z tematem wykonują takie właśnie albumy na różne uroczystości – śluby, urodziny, komunie lub na jakąkolwiek inną okazję, która się tylko wymarzy. We własnoręcznych albumach jest dużo serca, dlatego są doskonałą okazją na prezent.

Z pojęciem scrapbookingu ściśle łączy się cardmaking, czyli własnoręczne tworzenie kartek okolicznościowych dla naszych bliskich. I także ta forma staje się popularna w dzisiejszych czasach. Mimo zmniejszającego się zainteresowania wysyłaniem kartek, listów i innych, to ta forma jest unowocześnieniem ówczesnych kartek okolicznościowych.
Artystyczne odcięcie się od świata w postaci cardmakingu lub scrapbookingu daje dużo satysfakcji w momencie zakończenia projektu. Nie tylko dla osoby wykonującej daną rzecz przywołuje pozytywne odczucia. Dla osoby obdarowywanej to również spora dawka endorfin i niezastąpiony prezent!!