W jakie gry Lotto Polacy grają najczęściej?

Jak możemy wyczytać ze statystyk, najpopularniejszą formą gier w Polsce są właśnie gry liczbowe i loterie – nieco ponad 80% ankietowanych osób przynajmniej raz w ciągu roku brało w ich udział. Co ciekawe, dominują tutaj osoby starsze – aż 30 % z nich to osoby w wieku z przedziału 50-60 lat – są to zarówno kobiety jak i mężczyźni. Oczywiście najczęściej Polacy grają w gry organizowane przez Totalizator Sportowy – Lotto, mini Lotto, Keno itp. Jak jednak popularnością wypadają te gry? Tu również wystarczy spojrzeć na statystyki, listę najczęściej granych gier znajdziecie poniżej w artykule.

Duży Lotek – czyli Lotto

Nic dziwnego, że ta pozycja znajduje się na pierwszym miejscu – oferuje ona największe możliwe wygrane, przy dość kompromisowym nakładzie prawdopodobieństwa. Dane ze strony organizatora pokazują, że około 40% graczy decyduje się na udział w tej grze, z czego ponad połowa korzysta z metody chybił-trafił.

Keno czyli zarabiane

Druga z najczęściej granych loterii liczbowych zawdzięcza swoją pozycję częstotliwości gier. Losowania odbywają się co 4 minuty, co daje graczom większe szanse na wygranie przy odpowiednim nakładzie pieniężnym. Kupując mamy możliwość również powielenia możliwej wygranej, od dwóch do aż dziesięciu razy, dzięki czemu możemy grać o dwa miliony złotych!

Mini Lotto

Na trzeci miejscu znajduje się Mini Lotek, który może nie posiada tak zjawiskowych nagród jak te wyżej, ale oferuje większą szansę wygranej – jest ona zależna od ilości graczy. Prawdopodobieństwo Mini Lotto jest największe ze wszystkich gier Totalizatora – dlatego jest to jedna z najpopularniejszych gier.