Rzeczywistość kontra zdjęcia. Zestawy wypoczynkowe, czyli jak odpocząć po ciężkiej sesji fotograficznej

Choć wydawać by się mogło, że praca fotografa jest lekka, łatwa i przyjemna, często większość osób nie dostrzega ogromu obowiązków, które się z nią wiążą. W pracowni większość fotografów oprócz wyposażenia typowo zawodowego, które przydaje się do wykonywania zdjęć lub służy jako rekwizyty, często decyduje się na urządzenie kącika rekreacyjno-wypoczynkowego, zbliżonego funkcjonalnością do domowych salonów. Na czym to polega i czym użyte tam meble różnią się od tych stosowanych do zdjęć?

Odpoczynek po trudach dnia zdjęciowego

Dzień sesyjny fotografa jest zawsze dynamiczny. Zaczyna się od ustawienia sprzętu, przygotowania wszystkich niezbędnych akcesoriów oraz dodatkowych rekwizytów, które będą potrzebne do wykonania zdjęć. Często stosuje się również meble. Na zdjęciach pojawiają się fotele, kanapy i sofy. Mają one przede wszystkim odpowiednio wyglądać – wtapiać się w tło lub stanowić ciekawe uzupełnienie wizualne kompozycji. Z tego też powodu przy ich wyborze przede wszystkim zwraca się uwagę na wygląd. Komfort użytkowania schodzi zdecydowanie na drugi plan.

Zupełnie odwrotnie sytuacja wygląda w przypadku mebli we wspomnianej strefie wypoczynku. To oaza wyodrębniona z całej roboczej przestrzeni atelier, do której wchodzi się po to, żeby wypocząć. Dlatego też ustawione w niej meble – sofy i fotele, są dokładnie takie, jakich oczekiwalibyśmy we własnym salonie. Mają być wygodne, miękkie, pozwalające na przesiedzenie w nich przez długi czas, spędzany na błogim relaksie, odpoczynku przy słuchaniu muzyki lub rozmowie. Mogą również stanowić świetną przestrzeń do burzy mózgów i poszukiwania inspiracji do dalszej pracy.

Dwa światy, jedna pracownia fotograficzna

Życie to nie film. A w tej sytuacji możemy też powiedzieć – życie to nie zdjęcie. Meble wykorzystywane w sesjach fotograficznych mogą nie być wygodne, mogą sprawiać, że nie chcielibyśmy usiąść w nich na dłużej niż kilka chwil. Mają za to tylko wyglądać. Meble wypoczynkowe zaś muszą zachęcać nas do relaksu i zatopienia się w nich na dłużej.

Warto sprawdzić ofertę: https://www.meble.pl/meble/zestawy-wypoczynkowe/