Jak zrobić ciekawe zdjęcie? Poznaj 5 skutecznych trików!

Fotografia zaliczana jest do jednego z najbardziej pasjonujących zawodów. Zrobienie dobrych, ale i ciekawych zdjęć to sztuka wymagająca wyczucia estetyki i kreatywności. Jak sobie poradzić z tym wyzwaniem? Jeśli masz już opanowaną obsługę sprzętu i masz wiedzę o takich postawach, jak światło, perspektywa, czy tło z pewnością szukasz nowych możliwości, które nadadzą unikalności Twoim pracom. Zastanawiasz się jak zrobić ciekawe zdjęcie? Jak urozmaicić swoje portfolio i zachwycić odbiorców? Poznaj 5 trików, które nadadzą charakteru Twoim fotografiom! Nauka fotografowania.

5 trików, które uświetnią Twoje zdjęcia!

Wyróżnij jeden obiekt! Sposobem na to, by na zdjęciu wyeksponować pojedynczy eksponat, jest utrzymanie jego ostrości na rozmytym tle. W tym przypadku ważny jest sposób ustawienia ostrości oraz kontrola jej głębi. Utrzymanie ostrości na eksponacie znajdującym się na pierwszym planie nie powinno stanowić większego problemu, a z pewnością sprawi, że zdjęcie będzie bardziej unikalne.

Nie bój się bawić cieniem. Wielu fotografów unika robienia zdjęć w mocnym świetle, kiedy duży problem zdają się tworzyć rzucane cienie. Jednak czasem chcą, być nieco bardziej oryginalnym warto je wykorzystać. Jeśli tylko odnajdzie się odpowiednio ciekawe miejsce, gdzie cienie będą tworzyć ciekawe kształty i urozmaicać tło zdjęcia mogą zyskać wyjątkowy charakter.

Jak zrobić ciekawe zdjęcie? Postaw na dynamikę! Jeśli szukasz sposobu na to, by Twoje prace zyskały, więcej charakteru wypróbuj zdjęć robionych w ruchu. W ich przypadku ważny jest, czas naświetlania powinien być maksymalnie krótki. Takie fotografie zdają się pełne życia, co zawsze sprawia, że dodają świeżości całemu portfolio.

Zdjęcia z odbiciem lub flarą. Można je, uzyskać wykorzystując, takie atrybuty, jak lustro lub spód płyty CD. Wystarczy odpowiednio ustawić wybrany atrybut pod obiektywem tak, by stworzyć na zdjęciu odbicie fotografowanego motywu. Przy sprzyjającym i dobrze ustawionym świetle powinna, pojawić się również flara (efekt optyczny uzyskany dzięki grze świateł, widoczny w formie różnokolorowych okręgów)

Wykorzystuj do swoich zdjęć naturę na przykład wodę. Rozbryzgi wody uchwycone na zdjęciu zapewnią doskonały efekt. Podobnie jak dobrze uchwycona falująca ciecz, czy też odbicia w wodzie. Zrobienie ciekawych zdjęć z wykorzystaniem wody z pewnością jest wymagające. Istotne jest odpowiednie ustawienie światła, ostrości i perspektywy. Jednak zaangażowanie jest warte świeczki. Efekty z pewnością sprawią, że fotografie będą unikalne.