Wysyłanie zdjęć z telefonu na telefon

Współcześnie każdy telefon posiada wbudowaną kamerę, którą można robić zdjęcia i nagrywać filmy. Jednak czym są dobrej jakości zdjęcia, jeśli nie ma się wiedzy w jaki sposób można podzielić się nimi z innymi osobami? Oto krótki poradnik w jaki sposób można przesyłać zdjęcia z telefonu na telefon.

Wysyłanie zdjęć SMSem

Jednym ze sposobów jest wejście w aplikację SMSów, wybieramy osobę do której chcemy wysłać wiadomość, klikamy ikonę rysunku znajdującą się obok pola do wpisywania tekstu i wybieramy odpowiednie zdjęcie.

Drugim sposobem jest wejście w galerię zdjęć, wybieramy zdjęcie które chcemy wysłać, klikamy ikonę ze strzałką, wybieramy sposób w jaki chcemy wysłać zdjęcie i następnie zaznaczamy osobę, do której chcemy wysłać obrazek. Chcąc wysłać więcej niż jedno zdjęcie należy po wejściu w galerię dłużej przytrzymać palcem zdjęcie, wtedy pojawi się możliwość zaznaczenia większej ilości obrazów. Następnie, tak jak w przypadku jednego zdjęcia, należy kliknąć w ikonę ze strzałką i wybrać osobę do której chcemy wysłać wiadomość.

Jak wysłać zdjęcie z Internetu SMSem?

Najpierw należy wejść w przeglądarkę i wpisać adres strony z której chcemy pobrać zdjęcie do wysłania. Możemy też od razu wpisać hasło jakim chcemy wyszukać odpowiedni obrazek i kliknąć ikonę lupki. Pojawią się nam na ekranie wyniki wyszukiwania w Google, aby przejść wyłącznie do zdjęć należy dotknąć ekranu w miejscu napisu Grafika. Po wybraniu odpowiedniego zdjęcia trzeba kliknąć na nie, gdy otworzy się na pełnym ekranie musimy zapisać je w telefonie. W tym celu należy przytrzymać palcem zdjęcie. Pojawi się kilka możliwych opcji, zaznaczamy „pobierz obraz”. Zdjęcie już zostaje zapisane w galerii telefonu i chcąc je wysłać dalej należy wyjść z przeglądarki, otworzyć galerię, wybrać folder w którym zapisało się zdjęcie (w większości telefonów będzie to folder o nazwie „Pobrane”), otworzyć wybrane zdjęcie, kliknąć w strzałkę i wybrać odpowiednią osobę. Można też po wyjściu z przeglądarki wejść w wiadomości, kliknąć ikonę krajobrazu znajdującą się obok pola do wpisywania tekstu, wybrać odpowiedni folder w którym zapisało się zdjęcie i zaznaczyć obrazek, który chcemy wysłać.

Wysyłanie zdjeć poprzez komunikatory Internetowe

Osoby korzystające z komunikatorów Internetowych mogą zupełnie za darmo wymieniać się zrobionymi zdjęciami i grafikami pobranymi z internetu.

Chcąc wysłać zdjęcie poprzez Messenger należy otworzyć aplikację, wejść w czat z dana osobą lub w grupową konwersację. Następnie wystarczy dotknąć ikonę obrazka znajdującą się obok pola do wpisywania tekstu i wybrać zdjęcie, którym chcemy podzielić się z innymi użytkownikami Messengera. Klikając w ikonę aparatu można wykonać zdjęcie, a następnie je przesłać. Messenger też udostępnia opcję edycji zdjęć przed wysłaniem. Można nanieść na fotografię tekst, naklejki, emotikony, zmienić kadr, poprawić parametry takie jak jasność, kontrast, nasycenie i temperatura, a także wprowadzić strzałki czy inne oznaczenia.

Inną popularną i darmową aplikacją dzięki której można wymieniać się wiadomościami i wysyłać zdjęcia jest WhatsApp. Co może dziwić użytkowników z Polski, WhatsApp na świecie jest dużo bardziej popularny od Messengera! Jeśli posiadasz iPhone i chcesz wysłać zdjęcie, wejdź w czat (indywidualny lub grupowy), kliknij w ikonę ze strzałką do góry, a następnie dotknij „Wybierz zdjęcie z galerii”. Teraz należy zaznaczyć zdjęcie lub zdjęcia które chce się wysłać. Podobnie jak Messenger, WhatsApp posiada też opcję wykonywania zdjęcia w aplikacji. Wystarczy nacisnąć „Zrób zdjęcie” i wysłać gotową fotografię na konkretny czat. Na telefonach z systemem Android należy w oknie czatu kliknąć w ikonę ze spinaczem, wejść w opcję „Galeria” i następnie zaznaczyć wybrane zdjęcia, które chce się wysłać.

 

Wysyłanie zdjęć z telefonu na telefon jest niezwykle proste. Można postawić zarówno na klasyczną formę komunikacji, czyli SMS, albo też skorzystać z darmowych aplikacji takich jak Messenger czy WhatsApp. Należy pamiętać, że aplikacje te wymagają połączenia z Internetem, w przeciwieństwie do SMSów.