Jak podróżować po stolicy?

Podróżowanie po stolicy dla osób nieznających miasta może stać się prawdziwym koszmarem. Duże natężenie ruchu, nieustanne korki w godzinach szczytu, trudności z ustawieniem się w ostatniej chwili na właściwym pasie, dają nieźle w kość, zwłaszcza kierowcom nieprzyzwyczajonym do tak trudnych warunków.

Parking na wjeździe do miasta

Rozwiązaniem jest pozostawienie własnego auta przy wyznaczonych parkingach na ulicach wlotowych do stolicy. Ale co dalej?

Podróż komunikacją miejską

Mamy do dyspozycji kilka rozwiązań. Jednym z nich jest korzystanie z komunikacji miejskiej. Autobus, tramwaj lub metro dowiozą nas do celu naszej podróży. Pod warunkiem, że wiemy, gdzie to miejsce się znajduje. Zatem wyprawa do Warszawy zaczyna się dużo wcześniej, od przestudiowania planu miasta, odnalezieniu miejsca docelowego, ustaleniu, jaki środek miejskiej komunikacji dowiezie nas w jego pobliże. Bo rzadko się zdarzy, by przystanek lub stacja metra znajdowała się tuż obok hotelu, do którego wybieramy się z rodziną. Problemem stanie się konieczność pieszego dojścia, często z dużym bagażem. Bywa, że aby przejść na druga stronę ulicy, trzeba odbyć dosyć daleki spacer do najbliższego podziemnego lub naziemnego przejścia dla pieszych. Zdarza się, że podróż będzie wiązała się z kilkoma przesiadkami.
Nie podnosi to naszego komfortu.

Przejazd taksówką

Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z taksówki. Jeśli chodzi o ilość korporacji taxi Warszawa nie może na to narzekać. Jest ich kilkanaście, mniejszych lub większych. Dysponują dużą flotą pojazdów i co najważniejsze, doświadczonymi w poruszaniu się w miejskim ruchu kierowcami. Jeżdżąc od lat po ulicach stolicy, taksówkarze znajdą nie tylko najkrótszą i najbardziej wygodną trasę, ale zawiozą nas dokładnie tam, gdzie chcemy się dostać. Ilość konkurujących ze sobą korporacji korzystnie wpływa na obniżenie cen usługi. Wiadomo, że nikt nie będzie dopłacał do interesu, ale też policzywszy koszty przejazdu własnym samochodem, do tego stracone nerwy i czas potrzebny na poszukiwanie miejsca do parkowania dla naszego auta, ceny samych parkingów, zwłaszcza w centrum, przejazd taksówką może okazać się naprawdę korzystny ekonomicznie.