Sesje zdjęciowe dla nowożeńców

Jednym z priorytetów planowania ślubu na szczycie listy znajduje się znalezienie fotografa, który zrobi sesję narzeczeńską, ślubną, a nawet buduarową, która zaczyna zyskiwać na popularności. Jeśli ktokolwiek staje przed dylematem czy warto zafundować sobie taką pamiątkę, to poniżej kilka powodów, które ułatwią podjęcie decyzji.

Co to jest sesja buduarowa?

Buduarowa sesja ślubna to kameralna forma profesjonalnej fotografii, w której panna młoda pozuje w odsłaniającym ubraniu. To świetny sposób na uczczenie miłości, na stworzenie niesamowitych zdjęć, które odzwierciedlają, jak bardzo żywiołowa i niesamowita jest modelka. To także oryginalna i wyjątkowa pamiątka. Taka sesja to doskonały sposób na zwiększenie pewności siebie, która przed ślubem jest niezwykle ważna. Bez wątpienie sesja buduarowa jest czymś bardzo intymnym, dlatego ważne jest, aby para miała zaufanie do swojego fotografa.

kobieca sesja buduarowa

Męska sesja zdjęciowa

Sesję buduarową narzeczeni mogą zrobić wspólnie, ale można także zdecydować się na kilka zdjęć osobno. Sesja przedślubna zdarza się raz w życiu, dlatego warto wziąć pod uwagę różne opcje. Męska sesja zdjęciowa staje się coraz popularniejsza wśród nowożeńców, a panowie, podobnie jak kobiety, chętnie pozują przez obiektywem. Wielu fotografów podkreśla, że mężczyźni bardzo swobodnie podchodzą do pozowania i przychodzi im to dość naturalnie. Poza tym, fotografie pana młodego są zapisem tego, jak przygotowuje się do ślubu.

męska sesja portretowa

Portrety ślubne

Ciekawym trendem w fotografii ślubnej jest fotografia portretowa, ale nie taka sztywna, polegająca na ustawieniu narzeczonych przed obiektywem. Portrety ślubne to zdjęcia, które robi się nawet kilka miesięcy przed ślubem. Panny młode i panowie zakładają suknie i garnitury na solową sesję w wybranym przez siebie miejscu. Takie portrety można później podarować rodzicom. Dlaczego warto wykonać portrety oddzielnie? Ponieważ zapewniają swobodę zabawy i kreatywności. Każde z narzeczonych, na sesję portretową, może wybrać miejsce, które jest dla niego ważne i o ile lokalizacja nie ma większego znaczenia, o tyle pora dnia jest kluczowa. Zarówno wschód, jak i zachód słońca mają swoje własne unikalne efekty, a w fotografii to właśnie naturalne światło odgrywa główną rolę. Oczywiście zaraz za modelem i modelką.

Podsumowanie

Niezależnie od tego, czy narzeczeni robią portrety ślubne, czy sesję buduarową, mogą wiele wynieść z sesji zdjęciowej. Mogą także wydrukować swoje zdjęcia na płótnach lub stworzyć fotoksiążkę, która stanie się piękną pamiątką lub może być prezentem dla najbliższych.

 

Kategoria: rozrywka, kultura