Jak zrobić dobre zdjęcie makijażu?

Aby zdjęcie modelki w makijażu było jak najbardziej efektowne, należy zapoznać się z kilkoma ważnymi wskazówkami. Makijaż wygląda zupełnie inaczej na żywo niż na zdjęciu. Brak wiedzy na temat prawidłowego stosowania i fotografowania sprawi, że zdjęcia będą wyglądały płasko i nieciekawie.

Wykorzystaj naturalne światło, aby wydobyć każdy kolor

Sztuczne światło może sprawić, że tekstury odcieni skóry i makijaż będą wyglądać niekorzystnie. Nieprawidłowe użycie tego narzędzia spowoduje rozjaśnienie obrazu.

Świetną alternatywą jest światło naturalne. Jest darmowe, powszechnie dostępne i doskonale nadaje się do podkreślenia koloru makijażu. Jest to również bardzo przydatne, gdy robisz zdjęcia we właściwych miejscach. Aby jak najlepiej wykorzystać naturalne światło, fotografuj na otwartej przestrzeni. Upewnij się, że światło padające na twarz modelki jest miękkie. Spowoduje to rozświetlenie skóry, doda światła do tła i sprawi, że oczy będą błyszczeć. Takie połączenie w naturalny sposób poprawi wygląd makijażu modelki.

Używaj odważnych kolorów, aby makijaż nie “zanikał” w świetle

Nie bój się używać jaskrawych kolorów, zwłaszcza na ustach. Nie oznacza to, że musisz używać zielonej szminki lub intensywnie brązowych cieni do powiek. Pamiętaj tylko, aby makijaż był nieco bardziej intensywny niż zwykle. Fotografowie robią to, aby uniknąć matowych odcieni na zdjęciu. Aparaty fotograficzne mają tendencję do zmniejszania nasycenia obrazu, dlatego ważne jest, aby kompensować to stosując jaśniejsze kolory w makijażu. Dzięki temu już w postprocessingu można doprowadzić kolory do perfekcji.

Unikaj nadmiaru makijażu

Nadmierny makijaż jest bardzo widoczny, zwłaszcza na zdjęciach. Staraj się tego unikać, aby skóra modelki nie wyglądała na zbyt teksturowaną lub nienaturalnie doskonałą.

Użyj profesjonalnego podkładu lub korektor -a, który nie zakrywa wszystkich porów na twarzy modelki. Upewnij się, że piegi i znamiona modelki są widoczne, wtedy Twoje portrety będą wyglądać naturalnie i interesująco.

Zbyt gładka perfekcja sprawi, że zdjęcia będą wyglądały jak niepochlebne reklamy przemysłu kosmetycznego. Fotografia powinna uwydatniać cechy obiektu, a nie usuwać całą jego osobowość. Jeśli to możliwe, zatrudnij profesjonalną wizażystkę, która pomoże Ci w tym procesie.

Stosuj sztuczne rzęsy

Na większości zdjęć makijażu uwaga skupiona jest na oczach lub ustach. Dzięki sztucznym rzęsom możesz sprawić, że każdy rozmiar i kształt oczu będzie wyglądał pięknie. Należy zachować ostrożność przy wyborze ich typu. Na przykład, puszyste rzęsy mogą sprawić, że niektóre oczy będą wyglądały na cięższe. W takim przypadku lepiej jest stosować cienkie rzęsy (mały zestaw rzęs, które można przyklejać osobno). Podkreślą one pewne obszary oczu.

Podkreśl piegi i fakturę skóry, aby nadać portretom autentyczny wygląd

Wielu wizażystów lubi podkreślać, a nawet malować piegi i znamiona na twarzy modelki, ponieważ nadają one bardziej wyrazisty wygląd. Naturalne tekstury skóry mogą uzupełniać wygląd makijażu, dlatego warto je jeszcze bardziej podkreślić. Możesz to zrobić, rysując piegi kredką do brwi lub jasnym eyelinerem.

Można je również wyostrzyć, stosując filtr górnoprzepustowy w programie Photoshop. Utwórz duplikat warstwy i przejdź do opcji Filtr> Inne>Wysokoprzepustowy. Wybierz mały promień, na przykład 7. Zmień tryb warstwy na miękkie światło i utwórz filtr odwrócony, klikając ikonę maski warstwy ze wciśniętym klawiszem Opcje.

Następnie można użyć pędzla do zamalowania obszarów, które mają zostać wyostrzone. To selektywne wyostrzanie jest idealne do wykonywania zbliżeń podczas wykonywania makijażu.

Upewnij się, że strój uzupełnia makijaż

Aby uzyskać wysokiej jakości zdjęcia makijażu, należy fotografować modelkę z bliska. Nawet jeśli nie zawsze skupiasz się na jej ubraniu, jakaś jej część zawsze znajdzie się w kadrze. Prosty strój może być uzupełnieniem zarówno naturalnego, jak i odważnego makijażu. Coś bardziej kolorowego może wchodzić w konflikt z różnymi fakturami. To znaczy, upewnij się tylko, że ubranie modelki nie przyćmi jej makijażu.