Jesteś fanem płyt winylowych? Musisz mieć te płyty!

Jakie płyty winylowe warto mieć w domowej kolekcji? Które albumy z każdym rokiem zyskują na wartości i co warto o nich wiedzieć? Jeśli jesteś fanem gramofonowego brzmienia, obowiązkowo powinieneś zaopatrzyć się w kultowe płyty z gatunków, które cenisz. Jakie płyty wybrać i na co zwrócić uwagę, dokonując zakupu? Oto garść praktycznych wskazówek.

Kolekcja płyt winylowych: jakie albumy wybrać?

Jeśli jesteś początkującym kolekcjonerem winyli, pamiętaj o tym, by zaopatrywać się wyłącznie u sprawdzonych, rzetelnych sprzedawców nowych lub używanych albumów. W sklepie takim, jak DoGramofonu.pl uzyskasz kompletne informacje na temat stanu technicznego płyt, a sprzedawcy – koneserzy gramofonowej muzyki, udzielą Ci szczegółowych rad, jak skompletować wartościową biblioteczkę melomana.

Jakie płyty winylowe powinny się znaleźć w Twoich zbiorach? Możesz zdać się na wiedzę personelu DoGramofonu.pl, który przygotuje dla Ciebie starter, złożony ze znanych i cenionych płyt jednego lub kilku gatunków muzycznych. Jeśli jesteś wytrawnym znawcą tematu i wiesz, jakiego albumu szukasz, za pomocą wyszukiwarki DoGramofonu.pl wyselekcjonujesz i szybko znajdziesz pożądany winyl.

Które płyty musisz mieć? Lista jest długa!

Jesteś fanem płyt winylowych? Koniecznie musisz mieć w swojej kolekcji płyty najwybitniejszych twórców gatunków, które uwielbiasz. Lista winyli, dostępnych na międzynarodowych rynkach, jest naprawdę imponująca. Jeśli ubóstwiasz amerykańskie brzmienia, pop, klasykę lub jazz, koniecznie postaw na albumy gwiazd, takich jak: Frank Sinatra, B.B. King lub Al Jolson, Adrian Rollini, Ambrose, Artie Shaw, Andy Cole czy Billie Holiday.

Szukasz rockowych albumów? W ofercie DoGramofonu.pl wybierzesz kolekcjonerskie rarytasy, takie jak: płyty 10cc,38 Special, All Stewart, Adam Ant, Albert Hammond czy Any Taylor. Masz własną listę albumów, które chciałbyś skompletować? Skontaktuj się z personelem sklepu DoGramofonu i dowiedz się, jak szybko mógłbyś dostać wybrane pozycje z Twojej listy.