Nieobecny

Święta Bożego Narodzenia to wspaniały okres miłości, ciepła rodzinnego. Życie jednak czasem weryfikuje wszystko samo, zostajemy obarczeni ogromnym bagażem doświadczeń. Tych wspaniałych, ale jakże czasem i tych trudnych do udźwignięcia. Zdarzają się chwile, że nieodwracalnie tracimy bardzo bliską nam osobę, bywa, że jest to sytuacja nieoczekiwana, nie z naszej winy, ale zdarzają się sytuacje, że to my ponosimy pełną odpowiedzialność. W tym pełnym bliskości rodzinnej okresie rozumiemy co znaczy stracić kogoś bliskiego, wymowne puste miejsce przy stole, brak uśmiechu, gestów słów utraconej osoby wywołuje u nas smutek. Warto przemyśleć nasze postępowanie i popracować nad tym, by nie krzywdzić innych.

 

Czas nieświadomie możemy stracić to co najcenniejsze. Kolęda dla nieobecnych jest świąteczną piosenką opowiadającą, o tym wymownym pustym miejscu.
Chwyta za serce, a młodzi wykonawcy przenoszą nas w całkiem inny świat. Jest to piosenka o tych co roku nam brakuje. Jest idealna dla tych, którzy chcą coś przekazać innym. Kolęda dla nieobecnych chwyty można odnaleźć na portalach internetowych. Wielkie podziękowania dla wspaniałego autora tekstu Szymona Muchy oraz melodii Zbigniewa Preisnera.