Co warto wiedzieć o koloryzacji włosów?

Każda kobieta co pewien czas potrzebuje jakiejś zmiany w swoim życiu, najszybszym i najłatwiejszym sposobem jest koloryzacja włosów. Jednak, jeśli zależy nam na konkretnym kolorze włosów, warto przestrzegać kilka zasad, aby zapewnić ochronę swoich włosów.
Przed pierwszą włosów koloryzacją włosów nową farbą należy wykonać próbę uczuleniową. Nanieś odrobinę farby na skórę, po kilku minutach zmyj, i po 24 h zaobserwuj skórę, czy nie wystąpiła reakcja uczuleniowa na skórze.

Jak zadbać o włosy farbowane

Jeśli chcemy dokonać zmiany koloru włosów o kilka tonów, zabieg koloryzacji powinien przebiegać etapowo, aby nie spalić lub wysuszyć włosów. Dobra koloryzacja włosów zależy od kilku czynników. Wybierając salon fryzjerski, warto zapoznać się z opiniami klientek zobaczyć na stronie internetowej lub stronie na portalu społecznościowym efekty koloryzacji u dotychczasowych klientek. Po zabiegu koloryzacji należy zadbać o kondycje swoich włosów, przynajmniej raz w tygodniu użyć odżywki nawilżającej. Dla prawidłowego wzrostu i kondycji włosów niezbędne są witaminy i minerały, szczególnie witaminy z grupy B i cynk. Zabieg koloryzacji włosów najlepiej powtarzać co 6-8 tygodniu. Grubsze włókna włosów szybciej się regenerują po koloryzacji, natomiast cienkie i delikatne włosy są podatne na niszczące działania farb do włosów.