Instalacja wodno-kanalizacyjna dla każdego

Poprawnie zainstalowana kanalizacja w budynku to podstawa sprawnie działających rur odpływowych. Odpowiednio dobrany materiał oraz sam etap jej instalacji jest istotny dla funkcjonowania użytkowników. By uniknąć nieprzyjemnych i kosztownych awarii, warto już dziś sprawdzić, na co zwrócić szczególną uwagę.

Błędy w trakcie instalacji

Nieodpowiednie rury

Najczęściej popełnianym błędem pracowników jest nieodpowiednio dobrana średnica rur kanalizacji. Po pierwsze należy dostosować je do potrzeb i wymogów gospodarstwa domowego. Średnio przyjmuje się, że połączenie z umywalką, czy bidetem powinno wynosić minimum 40 mm. Do wanny, brodzika, zlewozmywaka minimum 50 mm. Należy jednak pamiętać, że jeśli decydujemy się na jeden wspólny ciąg dla 2 urządzeń, wówczas należy wybrać nieco większą opcję. Warto w tej kwestii zaczerpnąć opinii fachowców.

Syfony

Nieuczciwe praktyki montażystów lub nasza niewiedza może nas wiele kosztować. Każda kanalizacja potrzebuje osobnego syfonu dla urządzenia sanitarnego. By mógł on poprawnie funkcjonować, musi w środku zawierać wodę. Nie warto na typ polu oszczędzać. Na rynku jest szeroka gama produktów o wysokim wskaźniku wytrzymałości.

Złota rączka

Przecenie swoich umiejętności może przynieść więcej złego, niż dobrego. Chęć zaoszczędzenia na montażu kanalizacji w połączeniu z niewiedzą to zapowiedź dużych kłopotów. Nieumiejętnie podłączone rury nie będą pracowały poprawnie, co więcej grożą awarią całego systemu. Brak zachowania spadków, za krótkie lub za długie rury, chęć posiadania oryginalnego projektu, kosztem funkcjonalności to podstawowe grzechy złej instalacji.

Wpis powstał dzięki uprzejmości https://ofma.pl